Apie svetainių talpinimą

Prieš užsakant

Svetainių talpinimas arba trumpiau – hostingas

Hostingas – svetainių talpinimas, oficialiai lietuviškai – svetainių priegloba (angliškai – hosting), tai internetinės svetainės talpinimas serveryje kartu su kitų serverio vartotojų internetinėmis svetainėmis. Siekiant išvengti painiavos, toliau visur kalbant apie šią paslaugą naudosiu – hostingas, tuo tarpu kalbant apie procesą, naudosiu tai, kas mano supratimu tinka konkrečiu atveju geriau. Pavadinti svetainių prieglobos paslaugą hostingu, labai patogu. Tačiau vietoje „talpinti svetainę“ sakyti „hostinti“, kažkaip nepriimtina…

Hostingas – universali ir lengvai valdoma paslauga. Serveriuose gali veikti visos paplitę turinio valdymo sistemos (TVS). Jeigu Jums reikia patalpinti savo svetainę sparčiame serveryje, neabejokite, SERV.LT hostingas yra vienas iš geriausių ir pigiausių pasirinkimų.

Plačiau apie SERV.LT hostingo paslaugas

Hostingo paslaugos planai turi visus būtinus įrankius svetainės, duomenų bazių, elektroninio pašto valdymui. Paslauga administruojama Directadmin serverio valdymo sistema.

Visiems planams neribojami subdomenų, duomenų bazių, el. pašto, FTP paskyrų skaičius. Visi planai turi tas pačias galimybes, kokias suteikia pasirinktas Directadmin valdymo pultas. Svetainės talpinimo plane nurodyti tik tie resursai, kurie yra ribojami.

Patikimumas

  • Jūsų interneto svetainė, elektroninis paštas pasiekiami 99.9%.
  • Darbo su Unix sistemomis patirtis nuo 1996 metų, hostingo teikimo patirtis nuo 2006 metų SERV.LT serveriuose talpinamos svetainės veikia sparčiai ir beveik be sutrikimų. Visi sutrikimai šalinami labai operatyviai, įvykus gedimui, administratoriaus atvykimo į darbą laukti nereikia, jis visada savo darbo vietoje 😉
  • Duomenų centrai ne žemiau kaip Tier 3 (99.95% paslaugos veikimo garantija)

Ryšio sparta bei svetainės veikimo greitis

Hostingo paslaugoms teikti naudojami serveriai prijungti prie globalaus interneto 1 Gbps sparta, be kanalo sutankinimo. Serveriai modernūs, su SSD diskais.

Serverių fizinė lokacija – Prancūzija arba Kanada. IP adresų geolokacija – pagal nutylėjimą lietuviška, jeigu užsakymo pildymo momentu pasirinksite internetinės svetainės talpinimą Prancūzijoje, ir JAV, jeigu pasirinksite talpinimą Kanadoje. Kodėl pasirinktos tokios lokacijos? Viskas labai paprasta, svarbiausia yra ryšio kanalų patikimumas, serviso kokybė bei infrastruktūros plėtojimo galimybės. Taip pat galimai geriausias ryšys trikampyje serveris – svetainės lankytojas – papildomi servisai. Pavyzdžiui Google Analytics, kurį naudoja didžioji dauguma lietuviškų svetainių. Atsako laikas nuo šio serviso iki Lietuvos yra apie 35 ms. Tuo tarpu nuo SERV.LT serverių tik ~5 ms. Serveris gavęs užklausą iš svetainės lankytojo, prieš sugeneruodamas informaciją, pirmiausiai užbaigia visą komunikaciją su papildomais servisais ir tik tuomet svetainę pamato lankytojas. Rezultate, nežiūrint į tai, kad svetainė patalpinta Prancūzijoje, lankytojui iš Lietuvos ji gali būti greičiau atverčiama, nei svetainė būtų patalpinta tame pačiame lokaliame tinkle. Paskutinis mano bandymas perkelti vieną savo forumą į Lietuvą baigėsi eiliniu nusivylimu, atsiliepimai čia.

SEO mitai susiję su hostingo serverio fizine lokacija

Yra sukurta gausybė mitų apie tai, kad serverio fizinė lokacija daro didelę įtaką svetainės pozicijai paieškos sistemų ( Google aktualiausia lietuviškoms svetainėms) reitingavimui. Niekas nežino pilno algoritmo, pagal kurį Google reitinguoja, tačiau serverio, kuriame talpinama svetainė IP adreso geolokacija įtakos jeigu ir turi, tai ta įtaka bus iki vieno procento. Šis mitas gali būti susijęs su tuo, kad ta pati užklausa paieškoje iš skirtingų valstybių sugeneruos galimai šiek tiek kitokį paieškos sistemos atsakymą. Tai yra logiška, gyventojui Japonijoje bus aktualus oras Japonijoje, o ne Lietuvoje. Taip pat ir reklama pateikiama pagal lankytojo IP adreso šalį.

Tuo tarpu svetainę talpinantis serveris turi užtikrinti greitą internetinės svetainės atvaizdavimą lankytojui, o fiziškai jis gali būti nors ir Antarktidoje….

Daugiau nevarginsiu ilga rašliava, keli konkretūs patarimai prieš užsakant svetainės talpinimo paslaugą (tikiuosi, taip ir bus 🙂 )

1. Nesirūpinkite, kad kažkas neveiks, ar nepavyks. Bendromis jėgomis priversime veikti.

2. Neturite patirties su interneto svetainės talpinimu ir kyla neaiškumų dėl hostingo paslaugos pasirinkimo – pildykite paraišką ir klauskite, bus atsakyta.

3. Serverio lokacijos pasirinkimas. Jeigu dauguma Jūsų svetainės (svetainių) lankytojų yra iš Lietuvos ar bet kurio Europos ar Azijos regiono, geriausias svetainės hostingo pasirinkimas yra Prancūzija. Jeigu svetainės didžioji (aktualiausia) dalis lankytojų yra iš Amerikos žemynų, tuomet reikia rinktis hostingą Kanadoje. Taip pat rekomenduoju talpinti Kanadoje, jeigu naudosite tokius servisus kaip Cloudflare. Praktika parodė, kad svetainės naudojant Cloudflare CDN veikia geriau, jeigu yra patalpinta arčiau serviso. Ir tai logiška, nes minimos kompanijos pagrindinė bazė yra Amerikos žemyne ir visos užklausos į serverį, kuriame patalpinta internetinė svetainė yra nukreipiamos iš JAV.

4. Nors ir supaprastinau užsakymo formos pildymą, tačiau vis tiek, kartais kyla neaiškumų, tokiu atveju geriausia susisiekti.

Hostingo plano pasirinkimas

Labai paprasta, patys hostingo planai sudaryti taip, kad patartų. Ribojami tik du parametrai – domenų skaičius ir serveryje skirta vieta.

a) Sukūrėte bet kokio sudėtingumo naują svetainę, jau turite asmeninę ar įmonės svetainę ir Jūsų interneto svetainei, įskaitant el. paštą, užtenka 1 GB vietos serveryje. Reiškia planas S tinka. Jeigu viršysite 1 GB vietą, plano keitimas yra labai greitas. Tuo tarpu viršijus 1 GB limitą interneto svetainės ir elektroninio pašto veikimas nesutriks. SERV.LT resursų naudojimo politika labai liberali.

b) Jūsų svetainė – pramoginis portalas ar internetinė parduotuvė ir jau esamas svetainės hostingo paslaugos teikėjas siūlo kelti į VPS, tuomet vertėtų pabandyti nuo plano M.

c) Jūs turite portalą, panašų į supermama.tld, nieko tokio. Patalpinsime ir pigiau, ir veiks greičiau, tačiau net jeigu ir tilptų plane XL – nepavyks. Tokiu atveju rekomenduočiau susisiekti.

Svetainių hostingo planai