Kokį VPS rinktis?

Kokį virtualų serverį pasirinkti?

Šiuo metu, SERV.LT siūlo virtualius serverius veikiančius tik KVM virtualizacijos pagrindu.

Kodėl KVM virtualizacija?


Iki 2017 metų sausio savo paslaugoms naudojome OpenVZ ir KVM virtualizacijas. Patirtis parodė, kad mažiau problemų sukelia KVM virtualizacijos pagrindu veikiantys VPS. Tokie virtualūs serveriai suteikia tas pačias galimybes kaip realus kompiuteris. Esant norui, mūsų virtualius serverius galima virtualizuoti naudojant OpenVZ, arba Docker, tokiu būdu viename VPS galite turėti kelis izoliuotus konteinerius, kurie gali atlikti skirtingas užduotis.

Kokį kaupiklio tipą pasirinkti?


Pasirinkimas palengvintas – visi VPS serveriai yra kuriami naudojant SSD kaupiklius. Tokiu būdu garantuojame aukštą disko operacijų našumą.

Planai pateikti su SSD kaupikliais, jeigu Jums reikia daugiau disko vietos, tuomet pagal poreikius galime pasiūlyti papildomai SATA diską.

 

Didelis CPU branduolių skaičius – virtualaus serverio pajėgumo nereikia vertinti pagal suteiktų branduolių skaičiaus. Taip pat yra techniškai neraštinga susumuoti suteiktų branduolių skaičiaus taktinį dažnį ir pateikti sumą. Dažnai galite matyti, jog Jums paslaugos teikėjas teikia 6 GHz, 12 GHZ, 32 GHz. Tai yra ne tik klaidinga, tačiau apskritai nesamonė. Šiuolaikiniai serveriniai procesoriai veikia iki 4 GHz dažniu, ir nuo to, kad branduolių daugiau, dažnis nedidėja, tai tik suteikia galimybę serveryje veikiančioms aplikacijoms vykdyti procesus keliais srautais, ir tai su sąlyga, kad tos aplikacijos moka taip veikti. Be to, virtualizacijos atveju, tą patį branduolį naudoja keli klientai. Ir kuo daugiau Jums paslaugos teikėjas suteikė branduolių, reiškia tuo daugiau VPS konkuruoja tarpusavyje dėl CPU laiko. Pavyzdžiui KVM virtualizacijos pagrindu, tą patį CPU branduolį (ne srautą!) gali bendrai naudoti iki 8-10 virtualių serverių ir pilnai veikti aparatiniame režime. Tai yra, jeigu serveris turi 4 branduolių, 8 srautų procesorių, tuomet gali veikti 32 virtualūs serveriai su 1 CPU arba 8 VPS su 4 branduoliais ir tai dar bus teisingas sprendimas. Tačiau galima lygiai taip pat parduoti 8 arba net 16 VPS su 8 branduoliais, nes serveryje yra 8 srautai. Toks sprendimas yra iš pagrindų neteisingas, nes tokiu atveju VPS našumas bus kritęs. Plačiau anglų kalba apie tai galite paskaityti čia. Taip pat galite paieškoti informacijos pagal raktinius žodžius „KVM CPU overcommit“.

Analogiška situacija yra su operatyvine atmintimi – RAM. (kvm memory overbooking)

SWAP – apskritai reikia vengti naudoti virtualiame serveryje. Jeigu tik virtualus serveris pradeda naudoti swap, našumas krenta geometrine progresija.

Geriausias našumas gaunamas tuo atveju, kada virtualiam serveriui suteikimas 1 CPU branduolys ir tik reikalui esant, branduolių skaičius didinamas. Praktika rodo, jog optimaliausia vienam CPU branduolius skirti iki 2 GB RAM. SERV.LT tarifai sukurti būtent laikantis šių taisyklių.

SEO mitai susiję su serverio fizine lokacija


Yra sukurta gausybė mitų apie tai, kad serverio fizinė lokacija daro didelę įtaką svetainės pozicijai paieškos sistemų ( Google aktualiausia lietuviškoms svetainėms) reitingavimui. Niekas nežino pilno algoritmo, pagal kurį Google reitinguoja, tačiau serverio, kuriame talpinama svetainė IP adreso geolokacija įtakos jeigu ir turi, tai ta įtaka bus iki vieno procento. Šis mitas gali būti susijęs su tuo, kad ta pati užklausa paieškoje iš skirtingų valstybių sugeneruos galimai šiek tiek kitokį paieškos sistemos atsakymą. Tai yra logiška, gyventojui Japonijoje bus aktualus oras Japonijoje, o ne Lietuvoje. Taip pat ir reklama pateikiama pagal lankytojo IP adreso šalį.

Tuo tarpu svetainę talpinantis serveris turi užtikrinti greitą internetinės svetainės atvaizdavimą lankytojui, o fiziškai jis gali būti nors ir Antarktidoje….

Plano pasirinkimas


VPS serverių planai yra pakankamai didelio našumo. Lyginant su didžiųjų paslaugų teikėjų analogiškomis paslaugomis, SERV.LT planai aptarnaus minimum dvigubai didesnį lankytojų srautą esant tiems patiems parametrams. Ypač tai galioja lyginant su Europiniais, JAV, Rusijos VPS paslaugų teikėjais, kurie labai intensyviai apkrauna duomenų saugyklas, bei procesorius. Taip kad jeigu Jūs jau naudojate bet kokią VPS paslaugą ir jaučiate stabdymą, tuomet galite rinktis analogišką SERV.LT planą ir esu įsitikinęs, jog nenusivilsite.

Jeigu Jūs nenaudojote VPS serverio, tačiau paslaugos teikėjas verčia Jus persikelti į VPS, tuomet neskubėkite. Greičiausiai nereiks jokio VPS, užteks užsakyti analogišką svetainės talpinimo planą čia.

Tačiau jeigu Jūs pats norite atskiro virtualaus serverio, tačiau nežinote kas Jums tiktų, tuomet nesikuklinkite ir susisiekite nurodydami savo projekto pobūdį, bei keliamus reikalavimus.

Užsakymo pildymas


Užsakymo formavimas paprastas, užtenka įrašyti darbinės stoties vardą, pradinį root slaptažodį (žinoma vėliau jį galėsite pasikeisti) pasirinkti kaupiklio tipą, IP skaičių, operacinę sistemą, platformą (64/32 bit).

Darbinės stoties vardas – dauguma šį vardą ignoruoja. Tačiau tai yra labai svarbus parametras „Hostname“. Šis vardas turi turėti atitinkamą A įrašą. Tai yra, jeigu domenas yra abcde55.lt tuomet serverio vardas gali būti bet_kas.abcde55.lt

Jeigu Jums sunku apsispręsti – laukiame klausimų.