Kokį VPS rinktis?

Kokį virtualų serverį pasirinkti?

SERV.LT siūlo dviejų tipų virtualius serverius – vieni sukurti OpenVZ virtualizacijos pagrindu, kiti KVM.

Kuris VPS tipas Jums geriausiai tiktų?

  1. Bendru atveju rekomendacija būtų pasirinkti vieną iš OpenVZ siūlomų planų. Jie idealiai tinka svetainių, elektroninio pašto aptarnavimui, eigoje lengvai didinami/mažinami resursai.
  2. Jeigu Jūs esate programuotojas ar planuojate naudoti VPN, NFS, JAVA ar būtini specifiniai branduolio moduliai, arba tiesiog reikalingas fiziškai dedikuoto serverio analogas, tuomet geriau pasirinkti vieną iš KVM planų. Pasirinkus šio tipo VPS eigoje nebus galima keisti kaupiklio dydžio. Operatyvinės atminties ir CPU koregavimui būtinas virtualaus serverio perstartavimas. Šio tipo virtualūs serveriai yra geriau izoliuoti vienas nuo kito, todėl jie labiau tinkami servisams, kurie sukuria dideles apkrovas.Taip pat šio tipo virtualiam serveriui galima pajungti SSD ir SATA kaupiklius vienu metu.

Kokį kaupiklio tipą pasirinkti?

Jeigu planuojate talpinti projektą, kuris intensyviai naudoja duomenų bazę arba intensyviai kešuoja tinklapio duomenis, pavyzdžiui elektroninė parduotuvė, tuomet teisingas pasirinkimas bus SSD kaupiklis. Tačiau jeigu pagrindinis panaudojimas tipinė įmonės svetainė bei elektroninis paštas, tuomet pilnai pakanka ir SATA, turėsite daugiau disko vietos.

Planuose pirmas kaupiklio skaičius rodo SSD talpą, antras SATA, tipą galima pasirinkti užpildant užsakymo formą.

Mitai

Internete sklando gausybė mitų apie tai, jog naudojant aparatinę virtualizaciją pavyzdžiui KVM, Xen. VMware ir kitas, klientams bus garantuoti resursai nepriklausomai nuo paslaugos teikėjo sąžinės. Tai yra akiplėšiškas būsimų klientų klaidinimas. Cloud ir visų kitų technologijų, kurios yra sukurtos virtualizacijos pagrindu, paskirtis yra kaip galima geriau panaudoti serverio resursus. Visos virtualizacijos leidžia parduoti daugiau resursų, nei realiai jų yra. Tačiau yra riba, kurios nereikia viršyti. Siekiant pelno, SERV.LT politika yra balansuoti taip, kad nenukentėtų paslaugos kokybė.

Didelis CPU branduolių skaičius – virtualaus serverio pajėgumo nereikia vertinti pagal suteiktų branduolių skaičiaus. Taip pat yra techniškai neraštinga susumuoti suteiktų branduolių skaičiaus taktinį dažnį ir pateikti sumą. Dažnai galite matyti, jog Jums paslaugos teikėjas teikia 6 GHz, 12 GHZ, 32 GHz. Tai yra ne tik klaidinga, tačiau apskritai nesamonė. Pagrindiniai serveriniai procesoriai veikia iki 3 GHz dažniu, ir nuo to, kad branduolių daugiau, dažnis nedidėja, tai tik suteikia galimybę serveryje veikiančioms aplikacijoms vykdyti procesus keliais srautais, ir tai su sąlyga, kad tos aplikacijos moka taip veikti. Be to, virtualizacijos atveju, tą patį branduolį naudoja keli klientai. Ir kuo daugiau Jums paslaugos teikėjas suteikė branduolių, reiškia tuo daugiau VPS konkuruoja tarpusavyje dėl CPU laiko. Pavyzdžiui KVM virtualizacijos pagrindu, tą patį CPU branduolį (ne srautą!) gali bendrai naudoti iki 8-10 virtualių serverių ir pilnai veikti aparatiniame režime. Tai yra, jeigu serveris turi 4 branduolių, 8 srautų procesorių, tuomet gali veikti 32 virtualūs serveriai su 1 CPU arba 8 VPS su 4 branduoliais ir tai dar bus teisingas sprendimas. Tačiau galima lygiai taip pat parduoti 8 arba net 16 VPS su 8 branduoliais, nes serveryje yra 8 srautai. tačiau šis sprendimas jau yra iš pagrindų neteisingas, nes tokiu atveju VPS našumas bus kritęs. Plačiau ir suprantamai anglų kalba apie tai galite paskaityti čia. Taip pat galite paieškoti savarankiškai informacijos pagal raktinius žodžius „KVM CPU overcommit“.

Panaši situacija yra su operatyvine atmintimi – RAM. (kvm memory overbooking)

SWAP – apskritai reikia vengti naudoti virtualiame serveryje. Jeigu tik virtualus serveris pradeda naudoti swap, našumas krenta geometrine progresija.

Geriausias našumas gaunamas tuo atveju, kada virtualiam serveriui suteikimas 1 CPU branduolys ir tik reikalui esant, branduolių skaičius didinamas. Praktika rodo, jog optimaliausia vienam CPU branduolius skirti iki 2 GB RAM. SERV.LT tarifai sukurti būtent laikantis šių taisyklių.

SEO mitai susiję su serverio fizine lokacija

Yra sukurta gausybė mitų apie tai, kad serverio fizinė lokacija daro didelę įtaką svetainės pozicijai paieškos sistemų ( Google aktualiausia lietuviškoms svetainėms) reitingavimui. Niekas nežino pilno algoritmo, pagal kurį Google reitinguoja, tačiau serverio, kuriame talpinama svetainė IP adreso geolokacija įtakos jeigu ir turi, tai ta įtaka bus iki vieno procento. Šis mitas gali būti susijęs su tuo, kad ta pati užklausa paieškoje iš skirtingų valstybių sugeneruos galimai šiek tiek kitokį paieškos sistemos atsakymą. Tai yra logiška, gyventojui Japonijoje bus aktualus oras Japonijoje, o ne Lietuvoje. Taip pat ir reklama pateikiama pagal lankytojo IP adreso šalį.

Tuo tarpu svetainę talpinantis serveris turi užtikrinti greitą internetinės svetainės atvaizdavimą lankytojui, o fiziškai jis gali būti nors ir Antarktidoje….

Plano pasirinkimas

Tiek OVZ tiek ir RS planai yra pakankamai didelio našumo. Lyginant su didžiųjų paslaugų teikėjų analogiškomis paslaugomis, SERV.LT planai aptarnaus minimum dvigubai didesnį lankytojų srautą esant tiems patiems parametrams. Ypač tai galioja lyginant su Europiniais, JAV, Rusijos VPS paslaugų teikėjais, kurie labai intensyviai apkrauna duomenų saugyklas, bei procesorius. Taip kad jeigu Jūs jau naudojate bet kokią VPS paslaugą ir jaučiate stabdymą, tuomet galite rinktis analogišką SERV.LT planą ir esu įsitikinęs, jog nenusivilsite.

Jeigu Jūs nenaudojote VPS, tačiau paslaugos teikėjas verčia Jus persikelti į VPS, tuomet neskubėkite. Greičiausiai nereiks jokio VPS, užteks užsakyti analogišką planą čia.

Tačiau jeigu Jūs pats norite atskiro virtualaus serverio, tačiau nežinote kas Jums tiktų, tuomet susisiekite nurodydami savo projekto pobūdį, bei keliamus reikalavimus.

Užsakymo pildymas

Užsakymo formavimas paprastas, užtenka įrašyti darbinės stoties vardą, pradinį root slaptažodį (žinoma vėliau jį galėsite pasikeisti) pasirinkti kaupiklio tipą, IP skaičių, operacinę sistemą, platformą (64/32 bit).

Darbinės stoties vardas – dauguma šį vardą ignoruoja. Tačiau tai yra labai svarbus parametras „Hostname“. Šis vardas turi turėti atitinkamą A įrašą. Tai yra, jeigu domenas yra abcde55.lt tuomet serverio vardas gali būti bet_kas.abcde55.lt

Pradinis mokestis – jis yra taikomas tarifams OVZ-mikro, OVZ-mini užsakant paslaugą tik su vieno mėnesio mokėjimo periodu. Su kitais mokėjimo periodais šio mokesčio nėra. Pagrindinė priežastis, dėl kurios jis įvestas yra ta, jog paminėti VPS planai yra pamėgti spamerių ir įsilaužėlių. Jų elgesys yra labai tipiškas – užsako paslaugą, vieną – dvi dienas nieko nedaro, po to iš karto atlieka juodą darbą. Tokiu būdu serverio IP adresas atsiranda Spamhaus sąrašuose. Tai gali sukelti nepatogumus kitiems klientams. Šis mokestis gana patikimai apsaugo nuo tokių užsakymų.