Apie SERV.LT

Apie SERV.LT

SERV.LT – vieno asmens projektas, pradėjęs veikti 2006 metų pradžioje. Atsiradimo priežastis labai paprasta – 2005 metais nusprendžiau svetaines bei el. paštą iš palėpėje esančio serverio perkelti į normalų nutolusį serverį. Lietuvos rinkoje nebuvo nei vieno kokybiško paslaugos teikėjo, kuris būtų atitikęs reikalavimus. O reikėjo kažkur patalpinti kelias savo svetaines, taip pat buvo būtinas stabilus elektroninio pašto serveris. Išbandžius keletą išgirtų užsienio hostingo paslaugų teikėjų, kurie siūlė praktiškai neribotus resursus, nusivyliau. Svetainės su keliais tūkstančiais unikalių apsilankymų, nereikalaujančios jokių ypatingų resursų pradėjo nepakenčiamai „stabdyti“ jau pirmą mėnesį po iškėlimo. Taigi neribotų resursų neužteko net kelioms nedidelėms svetainėms. Nekalbu apie apie el.pašto nepatogumą.

Beliko tik vienas kelias – užsisakyti fiziškai dedikuotą serverį. Ištyrus to metų serverių pasiūlą, buvo pasirinktas vienas iš Leaseweb serverių perpardavėjų. Taigi, 2006 sausio 30d. tapau pirmo dedikuoto serverio valdytoju 🙂 Tai buvo kuklus Intel Celeron su Directadmin valdymo pultu. Žinoma tiekėjas pardavė serverį su kreivai įdiegtu Directadmin ir teko skubiai pratintis prie šios sistemos administravimo. Iki to laiko (nuo 1997 panašiai) turėjau reikalų tik su tiesioginiu Linux sistemos valdymu, tai yra pats kompiuteris buvo po ranka. Dabar tokios galimybės neliko, teko pratintis nedaryti klaidų, nes perkrovus serverį ir jo nestartavimo atveju iki Olandijos skubiai nenukaksi, o duomenų centro pagalba nebuvo itin operatyvi. Paruošus serveriuką darbui ir sukėlus savas svetaines, tapo aišku, kad lieka galimybė parduoti laisvus resursus ir tokiu būdu kompensuoti sau išlaidas. Sausio 31d. rezervuotas ir iš karto apmokėtas serv.lt domenas. Taigi 2006 sausio 31d. kaip ir šio projekto gimtadienis. Toliau sekė rutina – nauji duomenų centrai, nauji serveriai, įvairios programinės įrangos paieška ir bandymai, svetainių talpinimo, VPS pardavimas. Fiziškai dedikuotų serverių perpardavimas ir tt.

Nuo to laiko prabėgo jau 18 metų. Išbandyta didelė dalis Europinių bei vienas kitas JAV duomenų centras. Žinoma bandyta rasti tiekėją ir Lietuvoje. Sukaupta didelė serverių administravimo patirtis. Be visa ko, reikia pripažinti, kad pridaryta daug klaidų dėliojant prioritetus, tačiau iš klaidų mokomasi.

Kaip bebūtų, SERV.LT visada teikė stabilias bei kokybiškas paslaugas ir ši nuostata nesikeis. Kadangi viską valdau aš pats asmeniškai, žinau visas problemas su kuriomis susiduria mano klientai viską galiu spręsti operatyviai. Vienas iš pagrindinių mano tikslų yra pagal galimybes šalinti priežastis, dėl kurių įvyksta gedimai, nelaukiant kol įvyks gedimas.

Skirtingai nuo daugumos analogiškų paslaugų teikėjų, SERV.LT niekada nešiukšlina klientų elektroninio pašto dėžučių, niekada nesigiria elementaria naujai įdiegta smulkmena. Puikiai suprantu, kad tai neteisinga rinkodaros politika, tačiau pats labai nekenčiu šiukšlių savo elektroninio pašto dėžutėse. Dėl šios priežasties, gali susidaryti įspūdis, kad SERV.LT netobulėja. Yra toli gražu ne taip, tiesiog darbas atliekamas taip, kad procesas liktų minimaliai pastebimas.

Nuoširdžiai,
Artūras